Ob dnevu Svetovalnega centra za otroke mladostnike in starše Maribor in v okviru Društva Bravo bodo specialne pedagoginje Svetovalnega centra Maribor v sodelovanju s strokovnimi delavkami osnovnih šol izvedle 4 delavnice na temo najpogostejših specifičnih učnih težav in motnje pozornosti s hiperaktivnostjo.

Delavnice so namenjene izvajalcem dodatne strokovne pomoči in bodo skupaj trajale 8 ur.

TERMINI IN TEME DELAVNIC:

7. 10. 2024 ob 17. uri: TEŽAVE PRI PISANJU IN DISGRAFIJA

Izvajalke: mag. Alenka Zupančič Danko, prof. def., Natalija Augustinovič, prof. def., Natalija Novak, univ. dipl. soc. ped.

9. 10. 2024 ob 16. uri: TEŽAVE Z BRANJEM IN PISANJEM – DISLEKSIJA

Izvajalki: Mojca Potočnik, prof. def., Mateja Mandalays, prof. def.

15. 10. 2024 ob 15. uri: MOTNJA POZORNOSTI S HIPERAKTIVNOSTJO

Izvajalki: mag. Mojca Visenjak, prof. def., Urška Vodušek, prof. def.

15. 10. 2024 ob 17. uri: SPECIFIČNE ARITMETIČNE TEŽAVE IN  DISKALKULIJA

Izvajalke: mag. Katja Rojs, prof. def., Barbara Kokec, prof. def., Simona Ulamec, prof. mat. in zgo.

Na delavnicah se bodo predstavile osnovne značilnosti otrok, ki imajo specifične učne težave na področju pisanja, branja, matematike in težave na področju pozornosti, oblike pomoči za izboljšanje veščin in premagovanje težav v šoli. Delavnice bodo zajemale predstavitev praktičnih izkušenj, pripomočkov in izzivov pri delu z učenci danes. Vabimo vas, da se seboj prinesete didaktični material, ki ga uporabljate pri delu.

Zainteresirani se lahko prijavite na delavnice na povezavi: https://1ka.arnes.si/a/aa34ac27